حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 تجربی
12 تیر 1402 - 18:32
شناسه : 1770

10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 تجربی تمام شور و هیجان رقابت کنکور تجربی بر سر به دست آوردن یک صندلی در بهترین دانشگاه تهران یعنی دانشگاه شهید بهشتی و بهترین رشته گروه تجربی یعنی پزشکی است. فرهنگ امیری رتبه 3 کنکور تجربی سال 1398 است که توانست به هر دو […]

ارسال توسط :
پ
پ

10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 تجربی

تمام شور و هیجان رقابت کنکور تجربی بر سر به دست آوردن یک صندلی در بهترین دانشگاه تهران یعنی دانشگاه شهید بهشتی و بهترین رشته گروه تجربی یعنی پزشکی است. فرهنگ امیری رتبه 3 کنکور تجربی سال 1398 است که توانست به هر دو هدف یعنی قبولی در در دانشگاه بهشتی رشته پزشکی برسد.

بسیاری از داوطلبان برای این هدف تلاش فراوان میکنند و عملا تمام زندگی و زمان خود را وقف آمادگی و مطالعه برای قبولی در این دانشگاه میکنند. اما به دلیل پایین بودن ظرفیت این رشته در دانشگاه شهید بهشتی، برای بسیاری از داوطلبان این هدف میسر نخواهد شد.

اما برای اینکه جزو بهترین رتبه های کنکور سراسری باشید و راه به این رشته پیدا کنید بد نیست با مسیری که رتبه 3 کنکور طی کرده و نتیجه آن را به بهترین نحو گرفته، آشنا شوید. در ادامه این مقاله به 10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 کنکور میپردازیم.

بهشتی - 10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 تجربی

مراحل و نکات قبولی در پزشکی بهشتی

قبولی در بهترین رشته و در بهترین دانشگاه نیاز به برنامه ریزی، مطالعه دقیق، مشاوره و بسیاری نکات و عوامل دیگر دارد که شناخت آن ها برای رسیدن به این موفقیت اهمیت ویژه ای دارد. برای اینکه نقشه راهی مناسبی در دست داشته باشید میتوانید از کسانی کمک بگیرید که یک بار این مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

از این رو در این مقاله به 10 نکته برتری که رتبه 3 کنکور تجربی سال 98 به گفته خودش با رعایت آن ها به موفقیت دست یافته خواهیم پرداخت. این مراحل بطور کلی در زیر آمده اند و در ادامه به تفصیل به آن پرداخته میشود.

 • برنامه ریزی درسی کنکور
 • مشاوره با بهترین مشاوران
 • انتخاب منابع درسی مناسب
 • مطالعه اصولی و تکنیکی
 • شرکت در آزمون های آزمایشی
 • استفاده از تکنیک های تست زنی
 • استراحت و خواب کافی
 • در نظر گرفتن زمان هایی برای تفریح و ورزش
 • استفاده بهینه از دوران طلایی عید
 • افزایش زمان مطالعه

گام اول: برنامه ریزی رتبه های برتر

به گفته رتبه 3 تجربی از مهمترین عوامل قبولی او در این رشته برنامه ریزی دقیق بوده است. منظور از برنامه ریزی دقیق ایجاد یک زمان بندی مناسب در مقیاس های کوچک تا بزرگ است.

فرهنگ امیری در رابطه با برنامه ریزی برای قبولی در کنکور این گونه میگوید: یک برنامه کلی وجود داشت، قبولی توی کنکور، من به همراه مشاورم اومدیم این برنامه ریزی رو جزئی تر کردیم. 3 بخش اصلی شد تابستون یازدهم، عید و بعد عید تا کنکور.

حالا همین 3 بخش رو به بخش های کوچیکتر تقسیم کردیم تا به هفته ها، روز ها و حتی ساعتای روز رسیدیم. یعنی جوری بود که من برای هر ساعت از روزم میدونستم باید چکار کنم. برای این کار از pdf  برنامه درسی استفاده کردیم تا همه چیز رو بتونم جلوی چشم داشته باشم.

گام دوم: مشاوره کنکور رتبه 3 تجربی

یکی از مهمترین نکات در خصوص قبولی در کنکور مشاوره است. این مشاوره میتواند با یک استاد، یک روانشناس، رتبه های سال های قبل و یا مشاورین متخصص کنکور باشد. وقتی از صلاحیت مشاور خود مطمئن شدید میتوانید از برنامه ریزی تا لحظه کنکور از تجربه و راهنمایی های وی استفاده کرده و به موفقیت نزدیک تر شوید.

نه تنها فرهنگ امیری بلکه تقریبا 95% از رتبه های برتر از مشاوران تحصیلی و کنکور راهنمایی میگیرند. از مزایای این کار میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • جلوگیری از آزمون و خطا های بی علت در این دوره حساس
 • پیشنهاد های اصولی برای تنظیم زمان و روش های مطالعه
 • ارائه پیشنهاد در خصوص بهترین منابع درسی و تستی
 • حفظ سلامت روحی و روانی در فشار شدید کنکور و…

گام سوم: انتخاب منابع درسی مناسب قبولی پزشکی

قطعا بهترین منبع درسی برای مطالعه و آمادگی کنکور کتاب درسی است. اما این به تنهایی برای قبولی قطعی شما در پزشکی دانشگاه بهشتی کافی نیست.

فرهنگ امیری رتبه 3 تجربی میگوید منابع تستی او به گونه ای بودند که نه از سطح کنکور سخت تر باشد و نه آسان تر. به گفته وی تست های کنکور های سراسری سال های گذشته را برای هفته های پایانی کنکور گذاشت و آن ها را تا اردیبهشت ماه ندیده بود.

گام چهارم: مطالعه اصولی و تکنیکی رتبه برتر تجربی

“میتونم بگم تازه از سال یازدهم فهمیدم درس خوندن باید چجوری باشه” جمله ای که از زبان رتبه 3 کنکور میشنوید احتمالا جمله آشنایی است و برای بسیاری از داوطلبان این موضوع پیش آمده که به علت عدم اشنایی با روش های مطالعه و تست زنی زمان خود را هدر داده اند.

مطالعه راه و روش خود را دارد. برای عمیق شدن در هر موضوعی اقداماتی باید انجام داد که گاها به علت نا آگاهی، داوطلبان زیادی حتی تا کنکور هم از آن ها مطلع نمیشوند و عملا سرنوشت خود را به خاطر چنین سهل انگاری ساده ای تحت الشعاع قرار میدهند. برخی از اصول و تکنیک های مطالعه از این قرارند:

 

 • خلاصه نویسی. به طور علمی ثابت شده است، هر چیزی که مینویسید را بهتر به خاطر می‌آورید.
 • پیش مطالعه. قبل از حضور سر کلاس مطلبی که قرار است آن روز آموزش داده شود را روزنامه وار مطالعه کنید. این روش در درک بهتر شما از آن مبحث اموزشی تاثیر گذار است.
 • مطالعه رفت و برگشتی. همان روز پس از آموزش مبحث مورد نظر را مطالعه کنید، یک روز بعد، یک هفته بعد، دو هفته بعد و… هم مرور کنید. این زمان را به مرور افزایش دهید تا جایی که حتی با 3 ماه برسد.
 • تند خوانی. بسیاری از دانش آموزان وقت خود را در هنگام مطالعه هدر میدهند. با آشنایی با روش های تند خوانی زمان مطالعه کاهش میابد اما عمق آن تغییری نمیکند.

.jpg - 10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 تجربی

گام پنجم: شرکت در آزمون های آزمایشی

مطالعه، برنامه ریزی، مشاوره و… بدون محک زدن خود مثل قدم زدن تاریکی است! شما باید بدانید آیا از روشی که در حال اجرای آن هستید نتیجه مطلوب را دریافت کرده اید؟

علاوه بر این یکی از مهم ترین مزایایی که شرکت در آزمون های آزمایشی دارد آشنایی بیشتر با محیط آزمون کنکور، آشنایی با سوالات، در نظر گرفتن و توانایی مقایسه خود با رقبا و… اشاره کرد. برای نتیجه هرچه بهتر از شرکت در این آزمون ها، آن را بسیار جدی بگیرید و طبق بودجه بندی آن برنامه ریزی مطالعاتی خود را انجام دهید.

برای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی میتوانید به آزمون هایی که رتبه های برتر در آن ها شرکت میکردند اعتماد کنید. برای مثال بسیار از رتبه های برتر در آزمون های قلمچی، گاج، مرآت و… اشاره کرد.

گام ششم: روش ها و تکنیک های تست زنی

به مرحله ای رسیدیم که برنامه ریزی مطالعاتی، مشاوره و مطالعه صحیح را در آزمون های آزمایشی به کار گرفته و برای کنکور آماده میشویم. اما یکی از مسائلی که بسیاری از داوطلبان به آن توجه نمیکنند استفاده از تکنیک های تست زنی است. در ادامه برخی از این تکنیک ها را مشاهده کنید:

 • مدیریت زمان. (برای هر تست زمان مشخصی اختصاص بدهید)
 • روش آسان به سخت.
 • تکنیک های حذف گزینه و…

تکنیک های تست زنی دامنه گسترده ای را در بر میگیرند و روش ها و نکات ویژه و کارآمدی دارند. برای آشنایی بیشتر با این روش ها و دریافت مشاوره کنکور پزشکی 100%  میتوانید همه روزه بطور 24 ساعته با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 در تماس باشید.

گام هفتم: استراحت کافی برای قبولی در کنکور

شما باید شرایط جسمی خود را در بهترین حالت خود حفظ کنید. بسیاری از داوطلبان به علت فشار زیاد این دوران از مشکلاتی مانند استرس، بیخوابی و… رنج میبرند که باید در اسرع وقت حل شوند.

استراحت کافی و ثبات در ساعت خواب از مهمترین راه هایی است که این فشار را تا حدی کم میکند و باعث میشود بازدهی شما در ساعات مطالعه به حداکثر خود برسد.

گام هشتم: تفریح و ورزش را هم در نظر بگیرید

در هر چیزی افراط یا تفریط اشتباه است. در نتیجه این که تمام زمان خود را به درس خواندن بگذرانید باعث میشود پس از مدتی احساس خستگی مفرط کرده و از این حالت زده شوید. برای رهایی از این حالت میتوانید برنامه های ورزشی و تفریحی را نیز در برنامه های خود بگنجانید.

در نتیجه به خود اجازه دهید تا در زمان های خستگی زمان هرجند کوتاهی را به تفریح اختصاص دهید. رمز تاثیرگذاری بیشتر این زمان تفریح به گفته فرهنگ این است که در طول تفریح نهایت سعی خود را بکنید که حتی یک لحظه هم به درس فکر نکنید و اصلا عذاب وجدان نداشته باشید.

همجنین میتوانید بصورت منظم و روزانه زمان کوتاهی در حد 20 دقیق را به یک ورزش سبک نظیر پیاده روی یا دوجرخه سواری اختصاص بدهید.

گام نهم: تعطیلات عید قبل از کنکور را از دست ندهید

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین دوران در هنگام آمادگی برای کنکور دوران طلایی عید است. تعطیلات باعث میشود زمان شما آزاد تر شود و موقعیت خوبی برای رفع اشکال و مرور درس های گذشته بوجود می آید.

فرهنگ امیری: من حدود دو روز از تعطیلات رو استراحت کردم چون واقعا نیاز داشتم بهش، اما از بعد اون دو روز دیگه خیلی جدی شروع به جمع بندی های نهایی کردم. البته توی این دوره با مشاورم در مرکز مشاوره کنکور هم در تماس بودم و راهنمایی میگرفتم.

گام دهم: زمان مطالعه کنکور را برای پزشکی افزایش دهید

به گفته فرهنگ امیری وی در روز های تعطیل حدود 11 ساعت و در روز های غیر تعطیل 6 ساعت مطالعه مفید داشته است. لازم به ذکر است این موضوع ممکن است بسته به هر شخص عددی متفاوت باشد. پس اگر مطالعه شما کمتر است تلاش خود را بیشتر کنید اما احساس ضعف را از خود دور کنید.

مطالعه - 10 گام مهم تا پزشکی بهشتی از زبان رتبه 3 تجربی

سوالات متداول در خصوص برنامه ریزی قبولی در پزشکی بهشتی

برای کسب رتبه تک رقمی در کنکور تجربی باید چگونه برنامه ریزی کنم؟

برای اینکار از هدف گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کنید. برای خود یک برنامه بودجه بندی مطالعاتی دقیق تهیه کنید و آن را عملی کنید. در این راه همراهی با یک مشاور برای بدست آوردن بهترین نتیجه الزامی است چرا که روند برنامه ریزی شما را بطور اصولی تنظیم خواهد کرد.

رتبه های برتر کنکور روزانه چند ساعت درس میخواندند؟

این امر کاملا شخصی است. ممکن است فردی با 5 ساعت درس خواندن در روز از کسی که 7 ساعت درس میخواند مطالب را عمیق تر به خاطر بسپرد. اما فرهنگ امیری رتبه 3 تجربی میگوید در روزهای غیر تعطیل 6 ساعت و در روز های تعطیل 11 ساعت مطالعه میکرده.

آیا سال دوازدهم برای شروع آمادگی برای کنکور دیر است؟

تجربه و شواهد نشان دهنده این است که حتی کسانی که چندماه قبل از کنکور هم برنامه ریزی خود را شروع کرده اند به موفقیت رسیده اند پس عملا هیچگاه دیر نیست. اما رتبه 3 تجربی 98 از اواخر سال یازدهم مطالعه جدی خود را آغاز کرده است.

خلاصه مطلب

برای قبولی در پزشکی دانشگاه شهید بهشتی باید بدانید راهی که پیش روی شماست بسیار دشوار است و تلاش و صبوری زیادی میطلبد. برای رسیدن به این مهم باید برنامه ریزی دقیق، ارتباط مداوم با مشاور، مطالعه عمیق و بسیار موارد دیگر را رعایت کرده و به آن پایبند باشید.

یکی از مهمترین مواردی که در این آمادگی برای شما پیش خواهد آمد مساله مطالعه شماست. منابع با کیفیت، مطالعه منظم، استفاده از تکنیک های مطالعه، استفاده از روش های تست زنی و… همگی از مواردی است که شما را در این راه سخت کمک خواهند کرد.

 

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.