حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
مصاحبه ای با مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک رویای آینده ( تارا)
04 اسفند 1402 - 16:30
شناسه : 2166

مصاحبه ای با مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک رویای آینده ( تارا) با انقلاب صنعتی چهارم و پیشرفت تکنولوژی ها،اهمیت حضور کسب و کارها در بستر اینترنت روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. به همین دلیل کسب و کارها و صنایع، نیاز زیادی به یک تیم بسیار قوی دیجیتال مارکتینگ و سئو و طراحی […]

ارسال توسط :
پ
پ

مصاحبه ای با مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک رویای آینده ( تارا)

با انقلاب صنعتی چهارم و پیشرفت تکنولوژی ها،اهمیت حضور کسب و کارها در بستر اینترنت روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. به همین دلیل کسب و کارها و صنایع، نیاز زیادی به یک تیم بسیار قوی دیجیتال مارکتینگ و سئو و طراحی سایت و نرم افزار دارند تا بتوانند حضوری قدرتمند و قوی در بستر اینترنت داشته باشند. همین مسئله باعث شد که ما سراغ یکی از بهترین شرکت های برنامه نویسی و دیجیتال مارکتینگ برویم. شرکتی که سال هاست حرف اول دیجیتال مارکتینگ در شمال الغرب کشور را می زند و لینک یک دیجیتال مارکتینگ اردبیل و تبریز است.

به بهانه روز مهندس، با ما همراه باشید تا نشستی صمیمی با مهندس میرپیمان فاطمی، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک رویای آینده ( تیم تارا ) داشته باشیم.

مدیرعاملی که از صفر شروع کرد

وارد دفتر که شدیم ، با استقبال گرم و صمیمی تیم تارا مواجعه شدیم. از همان اول با صحبت ها و نظمی که شاهد بودیم، مشخص بود که با تیمی قوی و منسجم رو به رو هستیم. به دفتر مدیریت رفتیم. فضا ، فضایی بود که بیشتر جهان بدون مرز را تداعی می کرد.

1.سلام و وقت بخیر ، خودتان را مختصری برای خوانندگان ما معرفی کنید.

سلام و وقت بخیر ، بنده فاطمی هستم، کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار – هوش مصنوعی ، حدود 7 سال است که در زمینه تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت و نرم افزار فعالیت دارم .

2.چالش‌هایی که در مسیر حرفه‌ای خود در این صنعت مواجه شدید را برای ما توضیح دهید و چگونه با آنها برخورد کردید.

یکی از بزرگترین چالش‌ها در این صنعت، تغییرات سریع تکنولوژی و ارتقاهای آن است. برخوردهای ما با این چالش شامل ایجاد یک فرهنگ سازمانی انعطاف‌پذیر، ارتقاء مداوم مهارت تیم به وسیله آموزش و مشارکت در دوره‌های آموزشی مختلف بوده است. همچنین، ایجاد شراکت‌های استراتژیک با شرکت‌های فناوری برتر به ما کمک کرده تا در صدر دیجیتال مارکتینگ استان باقی بمانیم.

3.اصلی‌ترین استراتژی‌ها و راهبردهای شما در توسعه یک شرکت برنامه نویسی و دیجیتال مارکتینگ چه بوده‌اند؟

یکی از استراتژی‌های اصلی ما در توسعه شرکت، تمرکز بر کیفیت و نوآوری در ارائه خدمات برنامه نویسی و دیجیتال مارکتینگ بوده است. به طوری که نرم افزارهایی که طراحی می کنیم ، کمتر شرکتی درگیر طراحی آن میشود.

ما به‌طور مداوم تیم توسعه‌یافته‌ای داریم که بر روی تازه‌ترین تکنولوژی‌ها و روش‌های بازاریابی تمرکز دارد.  برقراری ارتباط فعال با مشتریان و درک عمیق از نیازها و انتظارات آن‌ها نیز از راهبردهای مهم ماست.

استفاده از روش های روانشناسی روز دنیا برای درک بهتر نیاز مشتری ، از نقاط قوت ماست.  ایجاد یک فرهنگ کاری که بر پایه همکاری، ابتکار و ارتقاء مهارات افراد است، نقش دیگری در موفقیت ما داشته است.

استفاده از روش‌های SEO، تبلیغات آنلاین هدفمند و حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی، ما را در دستیابی به مخاطبان جدید و افزایش شناخت برند، حائز اهمیت قرار داده است.

4. در مواجهه با تغییرات تکنولوژیک سریع، چگونه تضمین می‌کنید که شرکت شما همیشه در جلوی رقبا باقی بماند؟

برای اطمینان از اینکه شرکت ما همیشه در جلوی رقبا باقی می‌ماند، از چندین راهبرد استفاده می‌کنم:

  1. توجه به آموزش و توسعه تیم: با ایجاد فرهنگ آموزش و توسعه فردی، تیم‌های ما همیشه در حال به‌روزرسانی مهارات و دانش خود هستند. این امکان را به آن‌ها می‌دهد که با تغییرات تکنولوژیک سریع بی‌درنگ هماهنگ شوند.
  2. انعطاف‌پذیری در ساختار سازمانی: ساختار سازمانی ما انعطاف‌پذیر و تطبیق‌پذیر است. این امکان را فراهم می‌کند تا در مواجهه با تغییرات، تصمیم‌گیری سریع و اجرای پروژه‌های نوآورانه را به صورت کارآمد انجام دهیم.
  3. رصد و پیش‌بینی تغییرات: اطلاعات به‌دست‌آمده از رصد بازار، تحلیل رقبا، و ارتباط مستقیم با مشتریان به ما امکان می‌دهد تا تغییرات را پیش‌بینی کرده و بر اساس آن به‌روزرسانی‌های لازم را در محصولات و خدمات خود اعمال کنیم.
  4. شراکت‌های استراتژیک: ایجاد شراکت‌های استراتژیک با شرکت‌های فناوری برتر، ما را در معرض بهتری قرار می‌دهد تا از دستاوردها و تکنولوژی‌های جدید بهره‌مند شویم و زمینه‌ای برای همکاری‌های نوآورانه فراهم شود.
  5. مدیریت ریسک به عنوان یک استراتژی: ما همواره به عنوان یک بخش از استراتژی، مدیریت ریسک را مدنظر داریم. این شامل توسعه طرح‌های بحران، استفاده از تکنیک‌های امنیتی پیشرفته و آمادگی برای تغییرات ناگهانی در بازار است.

با اجرای این راهبردها، ما سعی داریم تا همواره در جلوی رقبا حرکت کنیم و با تغییرات تکنولوژیک سریع همگام باشیم. همین امر باعث شده است که تیم ما بهترین شرکت نرم افزار تبریز و اردبیل باشد.

6.سوالات را کمی شخصی تر کنیم، مجرد هستید یا متاهل؟

بنده مجرد هستم و توفیق متاهلی را هنوز نداشته ام.

7.جوان موفقی مثل شما چرا هنوز مجرد است؟

آن حسی که باید پیش بیاد هنوز نیامده ،می دانید رابطه به راحتی شکل نمی گیرد و با توجه به وضعیت جامعه امروزی، وارد شدن به رابطه کمی سخت شده است. اینکه کسی را پیدا کنم به استایل و اخلاق و روحیات من بیاید واقعا سخت شده. و تمایل ندارم درباره اش صحبت کنم.

8.شما را در محیط های کاری بیشتر به عنوان روانشناس میشناسند، چرا؟

همانطور که بالا اشاره کردم، برای شناخت مشتریان و حتی مهندسان خودمان، نیاز است که روابط اجتماعی قوی داشته باشیم. مشکلات درونی را بشناسیم و سعی کنیم برای آن راهکارهایی ارائه دهیم. به نظر من، روانشناسی یکی از اصول اصلی است که یک مدیر و خصوصا یک رهبر باید بداند. گاهی وقت ها کارمندان و مشتریان نمی توانند حرف خود را ، احساس خود را، به خوبی بیان کنند، این وظیفه ماست که بتوانیم آنها را درک و کمک کنیم تا مشکلشان را حل کنند. چرا که حل مشکل ، بازدهی کارمندان و رضایت مشتریان را افزایش می دهد.

9.در شرکت دیکتاتور هستید یا دموکراس؟

در شرکت تمام کارها را سعی می کنم با مشورت پیش ببرم ولی در نهایت این تصمیم نهایی را به عنوان رهبر تیم با در نظر گرفتن منافع شرکت بنده می گیرم.

10.چگونه توانسته‌اید مهارات بین فردی و رهبری خود را تقویت دهید؟

اوایل کار، به صورت مطالعه و دیدن مستند بود. به صورتی که هفته ای یک کتاب در زمینه رهبری و دیجیتال مارکتینگ و نرم افزار را تمام می کردم. ولی در ادامه این تجربیات بود که باعث افزایش مهارت های فردی من شد. آنقدر خود را درگیر پروژه های کلان و خرد کردم که باعث افزایش تجربیات و مهارت های فردی شد.

11.درباره کلمات زیر یک توضیح کوتاه دهید:

خانواده : همه چیز و بسیار مهم

تیم تارا : نامبر وان با تیمی سخت کوش

مدیر یا رهبر : هر دو

تدریس : علاقه

رمان : هری پاتر

آخرین کتاب : مدیریت پروژه به زبان آدمیزاد

بهترین سریال : سریال کره ای پسران فراتر از گل ، با شوهرم ازدواج کن – سریال آمریکایی arrow و the 100

سلبریتی : نمیشناسم

بهترین فیلم ایرانی : نمیشناسم

دیالوگ ات در شرکت : این راه و رسم ماست

ممنون از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید. سخن آخر:

تیم تارا برنامه های زیادی برای کسب و کارها دارد. خصوصا برنامه هایی که با نام تاراکس (TaraX) شناخته شده است به رونق و فروش و برند سازی کسب و کارها کمک شایانی می کند. همچنین مشاوره کسب و کار در تبریز از جمله خدمات ماست. در آینده بیشتر از تارا خواهید شنید. و در نهایت اینکه از جوانان می خواهم در کنار درس ، حتما به فکر کسب تجربه در زمینه تخصصی خود باشند. حتی شده کارآموزی را جدی گرفته و در محیط های کاری حضور داشته باشند. جامعه ما پر شده است از مهندسانی که هیچ تجربه ای ندارند و این باعث می شود که در زمینه اشتغال هم به مشکل بخورند. برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.