حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 July , 2024 ساعت ×
برنامه جمع‌بندی کنکور + معرفی منابع
26 بهمن 1402 - 6:59
شناسه : 2145

برنامه جمع‌بندی کنکور + معرفی منابع   جمع بندی کنکور در آخرین مرحله از این ماراتن بزرگ و سرنوشت ساز قرار گرفته است.میشه گفت هر چقدر توان و قدرت داری باید در این زمان بزاری تا ثمره تلاش و سخت کوشی یک ساله را ببینی! دوران جمع بندی نیاز به برنامه ریزی مخصوص این زمان […]

ارسال توسط :
پ
پ

برنامه جمع‌بندی کنکور + معرفی منابع

 

جمع بندی کنکور در آخرین مرحله از این ماراتن بزرگ و سرنوشت ساز قرار گرفته است.میشه گفت هر چقدر توان و قدرت داری باید در این زمان بزاری تا ثمره تلاش و سخت کوشی یک ساله را ببینی!

دوران جمع بندی نیاز به برنامه ریزی مخصوص این زمان داره همچنین شاید مجبور شی از خیر بعضی از مباحث بگذری و دست به حذفیات بزنی و باید بدونی همیشه سخت ترین جای هر مسیری آخر مسیر مسابقه هست پس از سختی ها خسته نشو و فقط با کمی تحمل و کسب موفقیت یک عمر در آرامش و راحتی زندگی کن!

نکات طلایی در جمع بندی کنکور

در هر رشته ای که قراره کنکور بدید لازمه حتما نکاتی را رعایت کنید و با اجرای این نکات که چندان هم سخت نیست نتیجه عالی در روال درست جمع بندی بگیرید.

به بودجه بندی توجه کن

الان دیگه باید بیش از بیش معنی بودجه بندی را بفهمی و درک کنی و البته اجرا کنی.بودجه بندی ارزش و تعداد سوالات هر مبحث را مشخص میکند و مخصوص کسانی است که در این دوران مهم و کوتاه زمان کافی برای آموزش و یادگیری یا مرور تمام مباحث ندارند.

پس لازم است بر اساس بودجه بندی مباحث مهم تر تفکیک شود و ابتدا این مباحث مرور و البته تست زنی شود و در ادامه اگر زمان کافی داشتیم میریم سراغ مباحث سخت تر با تعداد سوالات کمتر تا هم در زمان صرفه جویی شود و هم میانگین درصد خوبی بدست بیاید.

برای مثال میتوان اینطور در نظر گرفت که مثلا برای قبولی در رشته پزشکی لازم است میانگین درصد 60 درصد داشت و البته معدل خوب پس ما 80 درصد از بودجه بندی را جدا میکنیم و 20 درصد سخت تر را حذف میکنیم تا به این میانگین 60 برسیم.

همچنین ضرایب دروس کنکور هم در نظر بگیر مثلا ضریب درس رباضی در کنکور انسانی و ریاضی تعیین کننده است یا در رشته تجربی دروس زیست شناسی و شیمی تاثیر گذار هستند بنابراین با در نظر داشتن تمام این موارد بهترین بودجه بندی را انجام بده!

کامل ترین بودجه بندی کنکور تجربی

تا میتونی تست بزن

اصلا درس خواندن به اون شکلی که در طول سال میخوندی کار غلط و غیر حرفه ای است.بعد از یک مرور کوتاه و سریع باید بریم سراغ تست زدن و سعی کنیم با تست زدن و دیدن نمونه سوالات زیاد و جدید مرور انجام دهیم.

اگر میخوای موفق شی در هر رشته ای که هستی با توجه به سخت و مفهومی شدن سوالات کنکور باید روزی بین 150 تا 200 زماندار در دروس مختلف بزنی و تحلیل کنی!

اینقدر باید از منابع مختلف تست بزنی که دیگه تست کنکوری نمونده باشه که بزنی و هیچ سوال و مبحثی برای تو جدید نباشه.

البته باید بدونی در تمام دروس کنکور طراح چند سوالی را طوری طرح میکنه که واقعا سخته و شاید کمتر از 1 درصد کنکوری ها بتوانند به اون پاسخ بدن.

خلاصه نویسی هاتو مرور کن

اگر در طول ساخت خلاصه نویسی کردی یا نکته برداری انجام دادی اول باید بری سراغ این ها تا برنامه جمع بندی کنکور با سرعت بهتری پیش بره.

در واقع خواندن مباحث و کتاب و جزوه ها از اول با همون روال قبلی اون هم در دوران جمع بندی با خودکشی هیچ فرقی نداره مگر اینکه مبحثی وجود داشته باشه که هم مهم با شه با بودجه بندی خوب و هم ما خودمان هیچی از اون بلد نباشیم!

پس دفتر ظلاییتو باز کن و از همون اول شروع کن به مطالعه نکات و خلاصه نویسی هایی که انجام دادی تا مثل موشک جمع بندی انجام شه اصلا هم نترس و وسواس فکری نگیر.

بهترین روش های خلاصه نویسی برای کنکور

در آزمون های جامع شرکت کن

چندین آزمون جامع است که میتونی در آن ها شرکت کنی تا هم با فضای کنکور آشنا بشی و هم در جامعه آماری بالا شرکت کرده باشی.مهم تر از این ها با سوالات بیشتری رو به رو میشی و زمان بندی شما قوی تر خواهد شد.

برای انتخاب آزمون جامع پیشنهاد میکنم از نظر جامعه آماری خوب و کیفیت سوالات آزمون های جامع سنجش را ثبت نام کنید.

حداقل روزی 10 ساعت درس بخون

تو آخر مسیر و راه این ماراتن هستی پس اگر حداقل 10 ساعت درس نخونی دیگه به چه دردی میخوری؟!

10 ساعت مطالعه در روز آن هم در 3 ماه پایانی واقعا عدد بالایی نیست و میشه گفت میانگین 13 ساعت تایم استانداردی برای ساعت مطالعه روزانه در دوران جمع بندی کنکور است.

برای مثال اگر فقط روزی 3 ساعت بیشتر زومان بزاری ظزف 3 ماه 270 ساعت بیشتر درس خوندی. میدونی یعنی چی؟

یعنی حدود 11 شبانه روز از بقیه جلوتر هستی و همین تفاوت ها است که رتبه های برتر کنکور را تعیین میکند.

برنامه جمع بندی کنکور تجربی

در کنکور تجربی باید مراقب دروس شیمی و زیست شناسی باشید چون ضریب و تعداد سوالات بالایی دارند که میتونه هر ضعفی را پوشش بده و برعکس باعث سقوط شما بشه پس مراقب این دو تا درس باشید.

راهنمای کامل جمع بندی کنکور تجربی

برنامه جمع بندی کنکور ریاضی

در جمع بندی کنکور ریاضی باید مراقب دروس ریاضی و فیزیک از نظر ضریب و تعداد سوالات این دو درس و مباحث سخت آن ها باشی.مثلا مبحث ریاضیات گسسته و هندسه میتونه تورو از خیلی از داوطلبان جلو بندازه یا فیزیک دینامیک واست معجزه کنه پس با نقشه پیش برو!

برنامه جمع بندی کنکور انسانی

رشته انسانی به دلیل نداشتن دروس محاسبه ای زیاد فرصت خوبی را به داوطلبان میده تا با یادگیری صحیح به سرعت سراغ مهم ترین مرحله جمع بندی کنکور یعنی تست زنی برن پس از این فرصت استفاده کن و تا میتونی تست بزن!

بهترین کتاب های جمع بندی کنکور

Picture2 1 - برنامه جمع‌بندی کنکور + معرفی منابع

کتاب های جمع بندی کنکور تقریبا فرمت مشخص و ثابتی داره و مانند کتاب های کمک آموزشی لازم نیست خیلی به جزئیات و سطح بندی کتاب ها توجه بشه.میشه این تقسیم بندی را برای کتاب های جمع بندی در نظر گرفت:

کتاب های جمع بندی همراه با درسنامه ، تست و پاسخنامه تشریحی

کتاب های جمع بندی کنکور چند سال اخیر به همراه پاسخنامه تشریحی

حالا اگر شما احساس میکنید نیاز به درسنامه کوتاه هم دارید میتونید از دسته اول استفاده کنید در غیر اینصورت کتاب های دسته دوم برای شما کافی خواهد بود بعلاوه اینکه ملاک انتخاب کتاب ها نوع پاسخنامه و تحلیل سوالات است.

از جمله بهترین کتاب های جمع بندی کنکور

  • کنکوریوم مهر و ماه
  • چند کنکور خیلی سبز
  • دور دنیا در 4 ساعت گاج
  • لقمه مهر و ماه
  • موج آزمون نشر الگو

از کی بریم سراغ جمع بندی؟

بهترین زمان جمع بندی از عید شروع میشه و میشه گفت بعد از 15 روز تعطیلات عید میشه به سرعت و قدرت جمع بندی را شروع کرد.البته کسانی که در این بازه زمانی جمع بندی را شروع نمیکنند لازم نیست نگران باشند و همچنان زمان و شانس برای یک جمع بندی مناسب وجود دارد.

برنامه ریزی کنکور

تا اینجای کار راجع به نکات اصلی جمع بندی صحبت شد اما باید بدانید حتی جمع بندی هم نیاز به برنامه ریزی کنکور دارد در واقع باید درست و به اندازه با ترتیب درست مواردی که کفته شد در کنار یکدیگر قرار بگیرد.

برای مثال باید تعیین کنیم کی قراره تست بزنیم و تست ای کدام درس زده شود همچنین باید مشخص زمان استراحت و خواب و بیداری چه ساعتی است و به همین ترتیب همه چی باید تا روز کنکور دارای نظو مشخصی باشد.پس از برنامه ریزی کنکور حتی در دوران جمع بندی غافل نشو!

کمکی که کنکور مشاور به شما میکند

ما در کنکور مشاور با استفاده از مشاوران رتبه برتر کنکور که تجربه های ارزشمندی دارند، میتوانیم شما را در این دوران مهم و سرنوشت ساز و پر استرس همراهی کنیم تا بتوانید هم بموقع دروس را تمام کنید هم  در امتحانات نهایی نتیجه خوبی کسب کنید و هم بیشترین تست ممکن را بزنید.

دوران جمع بندی کنکور گل کار است در واقع شما قرار است تمام فعالیت های یک سال اخیر و هزینه هایی که انجام شده است و تمام سختی هایی که کشیدید را در بازه زمانی 3 ماهه کنار هم قرار دهید تا خروجی مناسبی از آن بگیرید.

در این مسیر لازم است تا افراد با تجربه و متخصص شما را کمک کنند پس از گرفتن مشاوره برای گذراندن انتهای مسیر غافل نشو.آکادمی کنکور مشاور با قدرت در کنار شماست.

Picture3 1 - برنامه جمع‌بندی کنکور + معرفی منابع

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.