حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 July , 2024 ساعت ×
راهنمای دریافت بورس تحصیلی
27 اسفند 1400 - 10:56
شناسه : 795

دریافت بورس تحصیلی بورس تحصیلی کمک و هزینه بدون بازگشت به دانشجویان پذیرفته شده است که توسط دانشگاه ها و دولت های مختلف به دانشجوها ارایه می شود ما در این مقاله به روش دریافت بورس تحصیلی خواهیم پرداخت. با کنکور آنلاین همراه باشید. مراحلی که برای بورس تحصیلی باید اقدام کنید: انتخاب کشور : […]

ارسال توسط :
پ
پ

دریافت بورس تحصیلی

بورس تحصیلی کمک و هزینه بدون بازگشت به دانشجویان پذیرفته شده است که توسط دانشگاه ها و دولت های مختلف به دانشجوها ارایه می شود ما در این مقاله به روش دریافت بورس تحصیلی خواهیم پرداخت.

با کنکور آنلاین همراه باشید.

مراحلی که برای بورس تحصیلی باید اقدام کنید:

 • انتخاب کشور : اولین کاری که برای اقدام به دریافت بورس تحصیلی بایدد انجام بدهید بررسی و تحقیق و پرس و جوی در مورد کشور مقصد است و برای اینکار میتوانید سایت های مختلف را مطالعه نمایید.
 • برگزیدن دانشگاه مناسب : بعد از بررسی کشور باید دانشگاه مناسبی را متناسب با رشته خودتان و امکانات آن انتخاب نمایید و بهترین روش برای اینکار بررسی و مطالعه وب سایت مربوط به خود دانشگاه است که میتوانید اطلاعات مفیدی بدست بیاورید.
 • ارائه و تهیه مدارک لازمه : مدارکی که برای هر دانشگاه میتواند متفاوت باشد با راهنمایی و مکاتبه از دانشگاه تهیه نمایید و در زمان مناسب ارسال نمایید.
 • فارغ التحصیلی از دانشگاه های با رتبه بالا در کشور:
 • دریافت مدرک زبان: جمع آوری و ارائه مدرک زبان خود که شامل آیلتس و تافل می شود و احتمال دارد هر دو لازم شود و احتمالا یکی از آنها مورد تایید نیز باشد. و بتوانید با یکی از تافل و آیلتس بورسیه بگیرید.
 • داشتن معدل خوب: سعی کنید در طول تحصیل معدل خود را دربازه معدل های خوب حفظ نمایید چون تاثیر مثبتی در پذیرش درخواست برای دریافت بورس تحصیلی دارد.
 • برقراری ارتباط با یک استاد و دریافت مشورت از دانشگاه مقصد: برای اینکه به خوبی بتوانید با شرایط دانشگاه مقصد و پیش بردن کارهای خود به صورت سریع بهتر از با یکی از اساتید دانشگاه مقصد در ارتباط باشید تا بتوانید به کمک راهنمایی های او سریع تر کارهای پذیرش خود را پیش ببرید.
 • ارسال مقاله و طرح های پژوهشی : در این مرحله مدارک مربوط به طرح ها و پژوهش هایی که انجام داده اید و مقالاتی که کار کردید به عنوان ضمیمه به دااشنگاه مقصد ارسال خواهید کرد. و در تصمیم گیری دانشگاه مقصد تاثیر بسزایی دارد.
 • سن داوطلب : برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه های مقصد شرایط سنی برای پذیرش را اجرایی می کنند بهتر است که سریع تر دذرخواست خود را ارسال نمایید قبل از اینکه دیر شده باشد.
 • ارجاع به کنسول گری کشور مدنظر: شما برای دریافت بورس تحصیلی بعد از قبولی در پذیرش بورس که به شما اطلاع داده خواهید شد باید در زمان مقرر خود را به کنسولگری آن کشور مراجعه کرده و مدارک  خود را به آنها ارجاع می دهید و آنها کارهای شما از جمکله ویزا و امکانات سفر شما به کشور مدنظر را سهل خواهند کرد.

جمع بندی دریافت بورس تحصیلی :

گاهی اوقات احتمال دارد که دانشگاه مقصد بخواهد از شما مدارک و مشخصات خود و توانایی های خود را برای دانشگاه ارسال کنید تا آنها طبق شرایط شما و دیگر درخواست دهندگان تصمیم بگیرند که چقدر می توانند برای شما کمک هزینه در نظر بگیرند. از همهی این موارد گذشته دریافت بورس تحصیلی از جمله روش های مناسب برای دریافت و تحصیل با امکانات و شرایط بهتر برای شما است. و میتواند به صورت جدی بر آینده شما را رقم بزند و کل زندگی شما را تحت تاثیر بگذارد.

مقاله زیر را هم در تکمیل این مقاله می توانید بخوانید:

چگونه بورس تحصیلی بگیریم؟

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.