حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
بررسی دفترچه های کنکور 1401
05 اسفند 1400 - 12:01
شناسه : 754

جزئیات دفترچه های کنکور 1401 همانطور که قبلا توسط رئیس سازمان سنجش اعلام شد به خاطر مسائل امنیتی آزمون کنکوری تغییراتی در دفترچه های کنکور 1401 اعمال خواهد شد و اکنون جزئیات این دفترچه ها اعلام شده است با کنکورآنلاین همراه باشید تا به بررسی آنها بپردازیم . دفترچه ی عمومی طبق اعلام رئیس سازمان […]

ارسال توسط : نویسنده : یاشار
پ
پ

جزئیات دفترچه های کنکور 1401

همانطور که قبلا توسط رئیس سازمان سنجش اعلام شد به خاطر مسائل امنیتی آزمون کنکوری تغییراتی در دفترچه های کنکور 1401 اعمال خواهد شد و اکنون جزئیات این دفترچه ها اعلام شده است با کنکورآنلاین همراه باشید تا به بررسی آنها بپردازیم .

دفترچه ی عمومی

طبق اعلام رئیس سازمان سنجش در کنکور 1401  یک دفترچه ی عمومی با پاسخنامه  ی مجزا که 100 سوال دارد خواهیم داشت و مدت پاسخ گویی به این دفترچه 75 دقیقه خواهد بود .

این دفترچه ها اختصاصی شده اند و برای هر داوطلب شخصی سازی شده است . می توانید قبل ادامه مقاله بررسی تغییرات کنکور 1401 را هم مطالعه کنید.

دفترچه های اختصاصی گروه تجربی 1401

همانطور که از قبل اعلام شده است دفترچه های کنکور 1401 برای هر گروه از عدد 2 به 3 خواهد رسید و همچنین 3 پاسخ برگ خواهیم داشت طبق توضیحات قبلی ترتیب دفترچه های اختصاصی گروه تجربی به شکل زیر خواهد بود:

دفترچه ی اختصاصی اول: ( شامل دو درس)

 • درس ریاضی با 30 سوال و 50 دقیقه وقت
 • درس زیست شناسی 50 سوال با 40 دقیقه وقت

دفترچه ی اختصاصی دوم: ( شامل سه درس )

 • درس فیزیک با 30 سوال و 37 دقیقه وقت
 •  شیمی 35 سوال با 37 دقیقه وقت
 • درس زمین شناسی 20 سوال با 16 دقیقه وقت

داوطلبان تجربی  توجه کنند که مدت زمان پاسخ گویی درس ها مخصوصا درس ریاضی و زیست افزایش خوبی داشته اند که به خودی خود یک تغییر مثبتی است .

و همچنین قرار گرفتن درس زمین شناسی در کنار درس های فیزیک و شیمی در دفترچه ی اختصاصی دوم هم باعث میشود تا یک تایم مناسب برای پاسخ گویی به سوالات شیمی که بچه ها همیشه دغدغه ی کم آوردن زمان برای این درس  را داشتند ، فراهم میکند .

دفترچه های اختصاصی گروه ریاضی 1401

درادامه ی بررسی دفترچه های کنکور 1401 میرسیم به بررسی دفترچه های گروه ریاضی که طبق اعلام رئیس سازمان سنجش تربیت دفترچه ها به شکل زیر خواهد بود:

دفترچه ی اختصاصی اول: ( شامی یک درس)

 • درس ریاضی 50 سوال با 80 دقیقه وقت

دفترچه ی اختصاصی دوم: ( شامل دو درس)

 • درس فیزیک 40 سوال و 50 دقیقه وقت
 • درس شیمی 30 سوال و 30 دقیقه وقت

داوطلبان رشته ی ریاضی توجه کنند که در دفترچه ی اختصاصی اول 5 سوال از تعداد سوالات ریاضی کم شده و همچنین 5 دقیقه از مدت زمان پاسخ گویی نیز کاهش پیدا کرده  است .

و در دفترچه ی اختصاصی دوم نیز از هر درس 5 تست کم شده است و همچنین 5 دقیقه از زمان پاسخ گویی به هر درس کاهش پیدا کرده است .

دفترچه ی گروه هنر

طبق اعلام رئیس سازمان سنجش یک دفترچه ی اختصاصی با 165 سوال و 160 دقیقه مدت زمان پاسخ گویی برای گروه هنر در نظر گرفته شده است .

دفترچه ی گروه زبان

برای گروه زبان هم یک دفترچه ی اختصاصی با 70 سوال و 105 دقیقه مدت زمان پاسخ گویی در نظر گرفته شده است .

جمع بندی بررسی دفترچه های کنکور 1401

به طور کلی این تغییرات در تعداد دفترچه ها اقدام مثبتی است و میتواند باعث شود فضای کنکور سالم تر برگزار شود و دانش آموزان توجه کنند که بعد از پایان یافتن زمان پاسخ گویی به هر دفترچه ، دفترچه ها و پاسخ برگ مخصوص آن دفترچه جمع آوری خواهد شد .

می توانید مقالات زیر را هم بخوانید:

بررسی ردینگ کنکور

روش مطالعه زیست کنکور

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.