حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
هر آنچه نیاز هست از خدمات مالیاتی بدانید
20 آبان 1402 - 19:33
شناسه : 1967

هر آنچه نیاز هست از خدمات مالیاتی بدانید یکی از مهمترین بخش امور مالی و حسابداری در شرکت ها و موسسات امور و خدمات مالیاتی می باشد. در سالیان اخیر و با توجه به پر رنگ شدن نقش مالیات در بودجه کلان کشور، توجه به پرداخت مالیات بسیار زیاد شده است. مدیران و مسئولان شرکت […]

ارسال توسط :
پ
پ

هر آنچه نیاز هست از خدمات مالیاتی بدانید

یکی از مهمترین بخش امور مالی و حسابداری در شرکت ها و موسسات امور و خدمات مالیاتی می باشد. در سالیان اخیر و با توجه به پر رنگ شدن نقش مالیات در بودجه کلان کشور، توجه به پرداخت مالیات بسیار زیاد شده است. مدیران و مسئولان شرکت ها و موسسات تمام تلاش خود را می کنند تا به بهینه ترین شکل، مالیات خود را پرداخت کنند.

گاهی اوقات با افزایش هزینه ها ممکن است تمام برنامه ریزی های شرکت ها برای پیشبرد اهداف خود به خطر بیفتد. از همین رو بسیاری از شرکت ها به دنبال خدمات، در شرکت های خدمات مالیاتی می باشند. از جمله مهمترین وظایف این شرکت ها تهیه صورت معاملات، امور مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و مشاوره درباره مالیات های مشاغل و… است. شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت دارند، شرکت الوند حسابان نیز یکی از این شرکت ها است که می توانید امور مالیاتی خود را به این شرکت بسپارید.

Picture1 - هر آنچه نیاز هست از خدمات مالیاتی بدانید

 

خدمات مالیاتی چیست؟

دولت جهت عمران و آبادانی کشور نیاز به بودجه دارد و برخی از این بودجه ها از طریق گرفتن مالیات از مشاغل مختلف تامین می گردد. هزینه های اجتماعی یا همان مالیات در زمان های مشخصی از مردم گرفته می شود و میزان آن توسط قانون تعیین می گردد. یکی از مهمترین بخش های هر شرکت و موسسه ای مربوط به بخش حسابداری و امور مالیاتی می باشد. خدمات مالیاتی شامل تنظیم اظهارنامه مالیاتی و ارسال آن به سازمان مالیاتی در زمان مشخص می باشد. مشاوره مالیاتی، تنظیم صورت معاملات فصلی، اعزام حسابدار و مدیر امور مالی به شرکت ها، تنظیم لایحه مالیاتی، لایحه دفاعی و… از وظایف شرکت های خدمات مالیاتی است.

این شرکت ها توان گرفتن تخفیف برای پرداخت مالیات را دارند و با آگاهی از شرایط بخشودگی مالیاتی، تقسیط و تشویق مالیاتی به شرکت ها کمک می کنند.

 

قرارداد خدمات مالیاتی چگونه تنظیم می شوند؟

در قرارداد های خدمات مالیاتی بندها به درخواست صاحب شرکت ها و مشاغل تنظیم می گردد و نوع قرارداد، بستگی به نوع درخواست مشتری خواهد داشت. خدمات ارائه شده کاملا بر طبق نیاز مشتری می باشد و نرخ های ثابت یا متغیری دارند. به طور مثال این خدمات برای تهیه و ارسال صورت معاملات به صورت فصلی دارای نرخی ثابت می باشد. جهت دادرسی های مالیاتی و کاهش مالیات روند پرونده بستگی به مراحل دادرسی خواهد داشت.

 

Picture2 1 - هر آنچه نیاز هست از خدمات مالیاتی بدانید

مشاوره مالیاتی

مالیات دارای جزئیات و چالش های زیادی است و هر گونه پنهان کاری و یا تخلف عواقب بسیار سختی را در پی دارد. بیشتر مشاغل و شرکت ها تمایل دارند تا کارهای مربوط به امور مالیاتی و خدماتی خود را به دست افراد متخصص بسپارند. تهیه و تنظیم اسناد و پیگیری های مربوط به امور خدماتی باید توسط افراد زبده انجام شود تا بدون هیچ نقص و ایرادی باشد. صاحبان مشاغل برای آگاهی از قوانین به روز، بررسی مسائل مختلف و… به شرکت های خدمات مالیاتی مراجعه می کنند. در این شرکت ها مشاوره مالیاتی به صورت تخصصی انجام می شود و شرکت ها از صحت امور اطمینان پیدا می کنند.

 

انواع قرارداد های مالیاتی

قرارداد های خدمات مالیاتی به صورت ماهیانه، پروژه ای و قرارداد پشتیبانی انجام می گیرد. خدمات مالیاتی ماهیانه برای افراد و شرکت هایی با حجم کاری متوسط مناسب است. این شرکت ها نظم کاری برایشان بسیار اهمیت دارد. قرارداد های خدمات مالیاتی پروژه ای مناسب افراد و شرکت هایی است که حجم کاری آنها کم می باشد و کسب و کار کوچکی دارند. برای کسب و کار های نوپا نیز این نوع از قرارداد ها بسیار مناسب است. قرارداد پشتیبانی برای شرکت ها و مجموعه هایی مناسب است که حجم کاری فوق العاده بالایی دارند. مشاوران مالیاتی در این نوع از قرارداد ها به صورت مداوم و در حین انجام امور، افراد و شرکت ها را راهنمایی می کنند.

 

ویژگی های خدمات مالیاتی خوب

فاکتور های بسیار مهمی که در حین انجام این خدمات لازم و ضروری می باشد عبارتند از: مهارت و تخصص کارمندان و مشاوران، ارائه خدمات با کیفیت با هزینه های کاملا منطقی، تنوع در خدمات ارائه شده، داشتن رزومه قوی برای اطمینان مشتری. افرادی که صاحب کسب و کار های مختلفی هستند باید با کمک گرفتن از این شرکت ها تمام امور مالیاتی خود را به آنها بسپارند.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.