حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 July , 2024 ساعت ×
نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور
08 بهمن 1400 - 22:17
شناسه : 636
نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور همواره یکی از سوالات اساسی دانش اموزان بوده است. با کنکور آنلاین همراه باشید تا شما را در این راستا راهنمایی کنیم

نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور فیزیک از جمله درس هایی است اکثر بچه ها از آن ترس دارند درعین حال تست های آن به  اندازه سایر درس ها سخت نیست و میتوان درصد قابل قبولی در این درس به دست آورد با کنکور آنلاین همراه باشید تا نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور را […]

ارسال توسط : نویسنده : یاشار
پ
پ

نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور

فیزیک از جمله درس هایی است اکثر بچه ها از آن ترس دارند درعین حال تست های آن به  اندازه سایر درس ها سخت نیست و میتوان درصد قابل قبولی در این درس به دست آورد با کنکور آنلاین همراه باشید تا نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور را یادبگیریم. با کنکور آنلاین همراه باشید.

بررسی نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور و اولین قدم برای مطالعه ی فیزیک

دراولین قدم برای مطالعه ی فیزیک به سراغ درسنامه ی کتاب کمک درسی خود بروید و درسنامه را با دقت مطالعه کنید و معمولا درهر درسنامه یکسری نمونه تست حل میشود که این تست هارا چندباره حل کنید و روش حل آن را به طور کامل یادبگیرید .

برای مطالعه ی درسنامه حتما از منبع و کتابی استفاده کنید که آن را متوجه میشوید .و اگردر کتابی صرفا فرمول هارا بدون هیچ توضیحی نوشته شده برای بچه هایی که کلاس کنکوری نمی روند نمیتواند مفید باشد .

تست آموزشی بزنید

دراین قسمت از نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور، میرسیم به مبحث تست آموزشی زدن که بهتراست همه ی تست هایی که بعد از مطالعه ی یک درسنامه هست را حل کنید و دراین بخش حتما به پاسخنامه تشریحی رجوع کنید حتی اگر پاسخ صحیح داده باشید .

یک نکته ی مهم در حل تست آموزشی فیزیک این است که درابتدا سعی کنید باتوجه به آن چیزی که در درسنامه یادگرفته اید تست هارا حل کنید اما اگر نتوانستید حل کنید بیشتر از 5 دقیقه روی یک تست زمان نگذارید و به سراغ پاسخنامه بروید .

تست تکمیلی بزنید

بعد از زدن تست های آموزشی و یادگرفتن روش حل ها به سراغ  زدن تست های تکمیلی بروید که میتوانید از یک منبع دیگر برای زدن تست های تکمیلی استفاده کنید و در زدن تست های تکمیلی اگر به تستی پاسخ صحیح دادید دیگر لازم نیست آن را بررسی کنید و فقط تست هایی که پاسخ اشتباه داده اید را بررسی کنید .

بهتر است برای زدن تست های تکمیلی یه مجموعه ی تست انتخاب کنید ( به عنوان مثال 10 یا 15 تست ) و بعد از پاسخ دادن به همه تست ها به بررسی آنها بپردازید

روز قبل آزمون فیزیک چیکارکنم؟

در روزهای قبل از آزمون که میخواهید فیزیک را مرور کنید به سراغ زدن تست های آزمون های آزمایشی سال های قبل بروید وحتما زمان بگیرید و اطلاعات خود را ارزیابی کنید .

دراین مرحله علاوه برآمورش سرعت العمل و زمان پاسخ گویی هم مهم است که شما درطی زدن تست های تکمیلی به مهارت خواهید رسید و دراین مرحله مهارت خود را ارزیابی خواهید کرد.

تست زنی فیزیک در دوران جمع بندی

برای تست زنی فیزیک دردوران جمع بندی اولویت با تست هایی هستند که مارک دار کرده اید و درآنها اشکال داشته اید .همچنین میتوانید از تست های جامع آزمون های آزمایشی و همچنین کتاب های موج آزمون برای تست زنی در دوران جمع بندی استفاده کنید یکی از خوبی های کتاب موج آزمون جمع بندی تیپ تست های مختلفی درقالب آزمون است که بسیار مفید هستند.

و مهم ترین کار که حتما باید قبل دوران جمع بندی انجام دهید خلاصه نویسی است که درادامه ی نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور به آن خواهیم پرداخت .

خلاصه نویسی فیزیک

درادامه ی نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکورباید به بخش مهمی از آموزش کنکور یعنی خلاصه نویسی فیزیک اشاره کنیم .

بهترین زمان برای خلاصه نویسی فیزیک پس از زدن تست های تکمیلی است که شما با همه ی تیچ تست ها آشنا شده اید و فرمول ها و مفهوم آنها را متوجه شده اید .

برای خلاصه نویسی ابتدا همه ی فرمول ها را بنویسید وبرداشت خود و مفهوم دریافتی خود از فرمول هارا بنویسید و همچنین بهتراست چند نمونه تست که حالت جامع تری از بقیه تست ها دارند و چند فرمول اصلی در آنها مورد استفاده قرار می گیرد را بنویسید .

نکته ی پایانی

در پایان مقاله ی نحوه ی مطالعه ی فیزیک کنکور باید توجه کنید که فیزیک یک درس محاسباتی است و اگر در محاسبات مشکل دارید حتما روی این نقطه ضغف خود کارکنید و برای این کار میتوانید هرشب ضرب تقسیم های مهم را تمرین کنید و همچنین با قلق های ساده کردن کسرها وعبارات آشنا شوید و همچنین برای آشنایی بیشتر با درس فیزیک و بودجه بندی آن در کنکور میتوانید مقاله ی بودجه بندی فیزیک کنکور را مطالعه کنید .

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.