حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
اهمیت و تاثیر کلاس زبان بر نتیجه کنکور
11 آذر 1402 - 8:43
شناسه : 2029

اهمیت و تاثیر کلاس زبان بر نتیجه کنکور کنکور را می‌توان یکی از مهم‌ترین و سرنوشت ساز ترین مراحل هر فردی دانست. افراد زیادی دوست دارند در بهترین دانشگاه‌های کشور ادامه تحصیل بدهند و از آن فارغ التحصیل شوند اما تعداد کمی شانس آن را دارند که بتوانند جواز حضور در تاپ‌ترین دانشگاه‌ها را کسب […]

ارسال توسط :
پ
پ

اهمیت و تاثیر کلاس زبان بر نتیجه کنکور

کنکور را می‌توان یکی از مهم‌ترین و سرنوشت ساز ترین مراحل هر فردی دانست. افراد زیادی دوست دارند در بهترین دانشگاه‌های کشور ادامه تحصیل بدهند و از آن فارغ التحصیل شوند اما تعداد کمی شانس آن را دارند که بتوانند جواز حضور در تاپ‌ترین دانشگاه‌ها را کسب کنند.

کنکور را می‌توان آغاز زندگی جدید هر فردی دانست که با توجه به آن شغل و آینده خود را رقم می‌زند. مهم نیست اگر تصمیم دارید بعد از اتمام درس بلافاصله به کار مشغول شوید یا در دانشگاه‌های برتر دنیا ادامه تحصیل دهید، رتبه کنکور شما می‌تواند تعیین کننده مسیر زندگی شما باشد. در این مسیر تعدادی دروس هستند که می‌توانند نقش بسیار مهمی در رتبه شما ایفا کنند، که زبان انگلیسی یکی از آنها می‌باشد. اکثر اساتید برای اثر بخشی بیشتر، تدریس خصوصی زبان را به افراد پیشنهاد می‌دهند. در این مسیر استاد با توجه به نقاط ضعف و قوت دانشجو می‌تواند نتیجه رضایت بخشی را کسب کند.

کلاس زبان بر نتیجه کنکور شما تاثیر مستقیم می‌گذارد!

آشنایی با الگوهای سوالات متداول آزمون و تمرین با سوالات شبیه‌سازی، به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا با محیط آزمون و نحوه و الگو سوالات آشنا شوند. این آموزش‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا استراتژی‌های بهتری برای مدیریت زمان، تحلیل سوالات و ارائه پاسخ‌های دقیقتر اتخاذ کنند. به طور خاص، تجربه آموزش در کلاس‌های زبان انگلیسی می‌تواند به داوطلبان در انجام بهتر در آزمون‌های کنکور و دستیابی به رتبه‌های مطلوب کمک فراوانی کند.

آیا می‌دانید زبان انگلیسی در کنکور دارای ضریب 2 می‌باشد؟

طبق امار‌های بدست امده واژگان نقش بسیار مهمی در رتبه زبان دارند. از جهتی که دانش‌اموزان برای خواندن زبان تنها به کتاب دروس مدرسه اکتفا کرده و لغات محدودی را می‌خوانند، در طول ازمون نمی‌توانند از پس لغات جدید در بخش واژگان و به خصوص در قسمت درک مطلب بربیایند. بنابراین اهمیت کلاس‌های زبان در این جا مشخص می‌شود که دانشجویان با شرکت در کلاس‌های زبان می‌توانند دایره لغات خود را افزایش داده و با توجه به ضرب خوبی که درس زبان انگلیسی دارد درصد مناسبی را کسب کنند.

Picture2000 - اهمیت و تاثیر کلاس زبان بر نتیجه کنکور

آیا می‌دانید گرامر در کنکور با کتاب درسی مدرسه فرق دارد؟

اگر دقت کرده باشید گرامری که در کتاب‌های درسی آمده به شکل کلی بوده و با گرامری که در آزمون کنکور می آید زمین تا آسمان فرق دارد. در کنکور، گرامر زبان انگلیسی بسیار کامل بوده  و دانشجو باید بسیار حرفه‌ای به سوالات پاسخ دهد که طبیعتا کتاب درسی نیاز‌های دانش آموز را نمی‌تواند پاسخگو باشد. در این جهت پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به سطح مناسب، تدریس خصوصی زبان انگلیسی را انتخاب کنید که می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند تا گرامر را به جز به جز و طبق سوالات کنکور آموزش ببینید.

آیا می‌دانید کلاس زبان باعث صرفه جویی در زمان میشود!

در کلاس‌های زبان به شکل ویژه‌ای به زبان اموزان روش صحیح تست زدن در زمان کوتاه را آموزش می‌دهند. از آنجایی که زمان در کنکور حرف اول را می‌زند، داشتن زمانبندی مناسب و اصولی می‌تواند دانشجو را چندین قدم نسبت به دیگر افراد جلو بی‌اندازد. اینگونه با برنامه ریزی درست نه تنها وقت کافی در خواندن کلی دروس دارید بلکه در روز آزمون بدون استرس شروع به تست زدن می‌کنید.

آیا با کلوز تست (cloze test) آشنا هستید؟

کلوز تست یک روند آموزشی بسیار مفید است که اموزشگاه‌های زبان برای پیشرفت و افزایش دایره لغات زبان آموزان برای آنها در نظر گرفته‌اند. این تست‌ها به عنوان یکی از روش‌های مؤثر برای افزایش و ارتقای مهارت دانشجویان برای کنکور می‌باشد.  اصلا بیاید ببینیم کلوز تست چیست؟

کلوز تست یک نوع تست زبان است که در آن دانشجو باید جاهای خالی در یک جمله یا متن را با کلمات یا عبارات مناسب پر کند. این تست به عنوان یکی از روش‌های ارزیابی زبان برای اندازه‌گیری درک دقیق از ساختارهای زبانی و واژگان افراد استفاده می‌شود.

سوالات کلوز تست ممکن است به چندین نوع تقسیم شوند:

تک کلمه‌ای (Cloze with Single Words)

در این نوع سوالات، یک کلمه  از جمله یا متن حذف شده و زبان آموز باید کلمه‌ای را که بهترین معنی را را دارد برای جای خالی بگذارد.

تک عبارت یا جمله‌ای (Cloze with Phrases or Sentences)

در این حالت، یک جمله از متن حذف می‌شود و دانشجو باید با یک جمله مناسب آن را کامل کند.

تک متن (Cloze with Paragraphs)

این نوع سوالات شامل یک یا چند پاراگراف است که بخش‌های خاصی از متن حذف شده‌اند. دانشجو باید این حذف‌شده‌ها را با کلمات یا عبارات مناسب جایگزین کند تا معنای کلی متن حفظ شود.

Picture3000 - اهمیت و تاثیر کلاس زبان بر نتیجه کنکور

یادگیری زبان انگلیسی قبل یا بعد از دانشگاه؟

احتمالا برایتان سوال پیش بیاید که آیا قبل از رفتن  به دانشگاه یادگیری زبان انگلیسی ضروری می‌باشد؟ این یک سوال مهم است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در قبل از ورود به محیط دانشگاه با آن مواجه می‌شوند. زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین‌المللی و پرکاربرد، نقش بسیار مهمی در ارتباطات  و دستیابی به بهترین منابع علمی و فرهنگی دارد. یادگیری آن قبل از ورود به دانشگاه می‌تواند به افراد کمک کند تا با موفقیت در دروس تخصصی و تحقیقات دانشگاهی شرکت کنند.همچنین پل ارتباطی بسیار قوی است که به افراد این قابلیت را می‌دهد تا برای ادامه تحصیل به کشور‌های تراز اول مهاجرت کنند. شما می‌توانید به راحتی در کنار خواندن دروس، به آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز مشغول شوید.

در پایان، اهمیت زبان انگلیسی در رتبه کنکور

نتیجه می‌گیریم، یادگیری زبان انگلیسی در محیط‌های آموزشگاه نقش بسیار مهمی در ارتقاء سطح زبانی و افزایش مهارت‌های داوطلبان کنکور ایفا می‌کند. شرکت در کلاس زبان،  نه تنها داوطلبان را برای مواجهه با سوالات زبان انگلیسی در کنکور آماده می‌سازد، بلکه به آنها این امکان را می‌دهد که به طور مستمر از بهترین منابع روز دنیا استفاده کنند، به ترجمه تن‌های تخصصی بپردازند و درک عمیق‌تری از مفاهیم علمی و درسی خود  داشته باشند. در نهایت، شما می‌توانید با تدریس خصوصی زبان یا انلاین، با اطمینان بیشتر و با عملکرد بهتری در بخش زبان انگلیسی، رتبه کنکور خود را بهبود دهند و در مسیر تحصیلات عالی به موفقیت بیشتری دست یابید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.