حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
از یک درس متنفرم چیکارکنم؟
11 دی 1400 - 13:36
شناسه : 503
در مقاله ی چرا از یک درس متنفرم؟ به علت های تنفر از یک درس و همچنین راهکارهایی که باعث میشود به سمت مطالعه ی آن درس ترغیب شویم ، خواهیم پرداخت .

چرا از یک درس متنفرم؟ در مقاله ی چرا از یک درس متنفرم؟ به علت های تنفر از یک درس و همچنین راهکارهایی که باعث میشود به سمت مطالعه ی آن درس ترغیب شویم ، خواهیم پرداخت . با کنکور آنلاین همراه باشید. دلایل تنفر از دروس: از مهم ترین دلایل تنفر از یک درس، […]

ارسال توسط : نویسنده : یاشار
پ
پ

چرا از یک درس متنفرم؟

در مقاله ی چرا از یک درس متنفرم؟ به علت های تنفر از یک درس و همچنین راهکارهایی که باعث میشود به سمت مطالعه ی آن درس ترغیب شویم ، خواهیم پرداخت . با کنکور آنلاین همراه باشید.

دلایل تنفر از دروس:

از مهم ترین دلایل تنفر از یک درس، میتوان به سختی و پیچیدگی و غیرملموس بودن محتوای آن درس اشاره کرد که خوشبختانه امروزه اکثر موسسات آموزشی سعی دارند با ساخت انیمیشن دروس کنکوری را برای دانش آموزان شهودی وقابل درک تر کنند .

نقش دبیران در ترغیب یا تنفر از یک درس:

بی شک یکی از مهم ترین دلایل که باعث میشود دانش آموز به یک درس  علاقه نشان دهد یا ازآن فراری شود معلمی است که ان درس را به او یاد می دهد. و معلمان میتوانند با راهکارهایی که درمقاله ی از یک درس متنفرم ؟ ارائه خواهد شد باعث ترغیب دانش اموزان شوند.

چند راهکار برای دبیران:

 • فضای کلاس نباید خشک و دیکتاتور گونه باشد
 • استفاده از مثال های ساده و قابل لمس برای تفهیم بهتر
 • پرسش و پاسخ های دوستانه باهدف یادگیری و نه نمره دادن و بازخواست
 • استفاده از تکنولوژی های آموزشی برای شهودی سازی مطالب

نقش والدین درترغیب دانش آموز:

والدین نه تنها در آموزش بلکه در همه ی ابعاد زندگی یک فرد دارای نقش پررنگ هستند و والدین باید توجه کنند که حساسیت بیش از اندازه به نمره و تنبیه های سخت نه تنها باعث ترغیب دانش آموز به درس خواندن نخواهد شد بلکه باعث زده شدن او درس و نمرات پایین تر خواخد شد.

راهکارهایی برای والدین:

 • علت نمرات کم را جویا شوید.
 • به جای تنبیه و منع کردن پاداش هایی را درصورت بهترشدن نمرات وعده دهید .
 • از مقایسه ی فرزند خود با دیگران به شدت پرهیز کنید .

راهکارهایی برای دانش آموزان:

 • درسی که ازآن تنفر دارید را صبح ها یا زمانی که انرژی زیادی دارید مطالعه کنید.
 • درابتدا تمرین ها و تست های ساده از آن درس راه حل کنید .
 • پس از مطالعه ی هربخش سعی کنید آن را به شکل ساده تر به خودتون توضیح دهید.
 • تایم مطالعه ی کوتاه مدت و استراحت متناسب با آن داشته باشید .

تعیین هدف چه تاثیری دارد؟

در ادامه ی مقاله ی چرا از یک درس متنفرم؟ به یکی از مهم ترین فاکتورهای زندگی هر انسان ، یعنی تعیین هدف می رسیم . برای ترغیب شدن بیشتر به یک درس برای خودتان اهداف و پیشرفت های کوچک را تعیین کنید و بارسیدن به هرکدام از این اهداف به خودتان جایزه بدهید.

انگیزه خودتون رو تقویت کنید

نیروی محرکه ی هر انسان ، انگیزه ی او برای انجام کاری است . و رسیدن به اهداف کوتاه مدتی که برای خودتان تعیین کرده اید می تواند مهم ترین دلیل انگیزه ی شما باشد و همچنین ایجاد رقابت هایی با دوستان خود هم میتواند باعث افزای انگیزه ی شما شود .

نکات پایانی :

درپایان مقاله ی چرا ازیک درس متنفرم؟ باید به این نکته اشاره کرد که برای همگان واضح است که سیستم آموزشی کشور ما دارای اشکالات بسیار است و همین شاید دلیل بسیار مهم برای زده شدن دانش آموزان از درس خواندن است و ما دراین مقاله سعی کردیم باارائه ی راهکارهایی باعث کاهش جزئی این اشکالات شویم .

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.