حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
کنکور کی حذف می شود ؟
11 دی 1400 - 16:15
شناسه : 507
باتوجه به ساختار نظام آموزشی و همچنین عدم استعداد یابی درست و اصولی و فشارهای اقتصادی که از جمله مهم ترین عوامل رغبت داوطلبین به چند رشته ی دانشگاهی است عملا حذف کنکور درچنین شرایطی غیرممکن به نظر می رسد

بررسی اینکه آزمون کنکور کی حذف میشود ؟ شاید یکی از دلایل اصلی نقش بستن این سوال یعنی کنکور کی حذف می شود؟  در ذهن داوطلبین کنکور و همچنین سایر اقشارجامعه اصرارنمایندگان مجلس به حدف کنکور و از طرفی مخالفت و اصرار  سازمان سنجش بر برگزاری کنکور است که هردو گروه موافقین و مخالفین بسیار […]

ارسال توسط : نویسنده : یاشار
پ
پ

بررسی اینکه آزمون کنکور کی حذف میشود ؟

شاید یکی از دلایل اصلی نقش بستن این سوال یعنی کنکور کی حذف می شود؟  در ذهن داوطلبین کنکور و همچنین سایر اقشارجامعه اصرارنمایندگان مجلس به حدف کنکور و از طرفی مخالفت و اصرار  سازمان سنجش بر برگزاری کنکور است که هردو گروه موافقین و مخالفین بسیار دارند که ما در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . با کنکور آنلاین همراه باشید.

آیا عملا امکان حدف کنکور وجود دارد؟

باتوجه به ساختار نظام آموزشی و همچنین عدم استعداد یابی درست و اصولی و فشارهای اقتصادی که از جمله مهم ترین عوامل رغبت داوطلبین به چند رشته ی دانشگاهی است عملا حذف کنکور درچنین شرایطی غیرممکن به نظر می رسد چون راهکارهای پیشنهادی از جمله پذیرش براساس سوابق تحصیلی فقط  برای رشته های کم طرفداراجرایی است اما برای رشته ها و دانشگاه های پرمخاظب قابل اجرا نیست  و عملا شاید نتواند گزینه مناسبی برای سنجش داوطلبین کنکور باشد.

حذف کنکور چه تاثیرات مثبتی دارد ؟

hazf konkour - کنکور کی حذف می شود ؟

شاید دروهله ی اول  که  سوال کنکور کی حدف می شود به ذهنمان می رسد همه راضی هستیم که کنکور حذف شود چون فشارروانی کنکور هم برروی داوطلبین وهم خانواده ی داوطلبین کنکور در چندسال اخیر بسیار زیاد و زیان ده شده است و همچنین عدم هماهنگی سازمان های آموزشی و قانون گذاری کشور باعت تشدید این فشارروانی شده است . و اولین تاثیر مثبت حدف کنکور برداشته شدن این فشاری روانی از دوش نوجوانان و خانواده ها است و یکی دیگر از دلایل آن ، افزایش رغبت دانش آموزان به مطالعه  کتاب های آموزشی و درسی  در کل دوره تحصیل است.

به عقیده کارشناسان آموزشی این حوزه ، مهمترین اثر مثبت حذف کنکور هم میتواند این باشد که خانواده ها و سیستم آموزشی بیشتر به استعداد فرزندان این کشور اهمیت بدهند و امکان رشد و بالندگی برای آن ها فراهم گردد .

 حدف کنکور چه تاثیرات منفی میتواند داشته باشد؟

یکی ازنگرانی های اصلی مخالفین حذف کنکور همانطور که درابتدا اشاره شد عدم وجود سیستم کامل و جامع برای تفکیک داوطلبین کنکوراست و از نظر آن ها کنکور درحال حاضر عادلانه ترین روش برای ورود داوطلبین به دانشگاه است .

یکی  دیگر تاثیرات منفی حذف کنکور بومی شدن دانشگاه ها می تواند باشد چون طبق قبولی براساس سوابق تحصیلی داوطلبین به احتمال بسیار زیاد در دانشگاه مناطق خود پدیرفته خواهند شد که هم سبب ابجاد اختلال در ارتباط اقوم و فرهنگ ها خواهد شد و هم سبب اخلال در ویژگی های استقلالی و شخصیتی دانشجو خواهد شد.

 سخن پایانی برای حذف کنکور

درواقع هیچ پاسخ قطعی برای اینکه کنکور کی حذف می شود وجود ندارد اما آن چیزی که کاملا واضح است تلاش مسِئولین و نخبگان آمورشی کشور برای حدف کنکور و پیدا کردن یک جایگزین مناسب است که ممکن است سال  بعد این جایگزین پیدا شده و اجرایی شود و ممکن است سال های متمادی  کنکور پابرجا باشد البته ناگفته نماند که روش های برگزاری کنکور و آزمون های انتخابی در سراسر جهان متفاوت تر از کنکور ماست و حتی میتواند با تغییر در نحوه ی برگزاری کنکور این فشار را از دوش داوطلبین برداشت که مجریان امر و قانون گداران باید به این موضوع هم توجه کافی داشته باشند که ماهم در آینده حتما به روش های مختلف برگزاری کنکور خواهیم پرداخت .

با بررسی هایی که انجام و سالها تجربه شده است. در حال حاضر بهترین راهکار برای کاهش استرس و اضطراب این است که  دانش آموزان دید خود را نسبت به کنکور تغییر داده و اینگونه بیانیشند که کنکوریکی از راه های رسیدن رسیدن به موفیقت است و نه خود موفقیت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.