حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 July , 2024 ساعت ×
آموزش کنکوری گوارش
12 دی 1400 - 11:15
شناسه : 512
با کنکور آنلاین همراه باشید تا کمی درباره آموزش کنکوری گوارش صحبت کنیم.درمقاله ی آموزش کنکوری گوارش به تحلیل و بررسی کامل فصل 2 زیست سال دهم

بررسی کلی اموزش کنکوری گوارش درمقاله ی آموزش کنکوری گوارش به تحلیل و بررسی کامل فصل 2 زیست سال دهم خواهیم پرداخت و به طور کامل این فصل از زیست را در کنکور تحلیل خواهیم کرد .با کنکور آنلاین همراه باشید. تعداد سوالات  فصل گوارش در کنکورهای اخیر: کنکور 1400: 4 سوال ( ازکل 14 […]

ارسال توسط : نویسنده : یاشار
پ
پ

بررسی کلی اموزش کنکوری گوارش

درمقاله ی آموزش کنکوری گوارش به تحلیل و بررسی کامل فصل 2 زیست سال دهم خواهیم پرداخت و به طور کامل این فصل از زیست را در کنکور تحلیل خواهیم کرد .با کنکور آنلاین همراه باشید.

تعداد سوالات  فصل گوارش در کنکورهای اخیر:

  • کنکور 1400: 4 سوال ( ازکل 14 سوال پایه ی دهم)
  • کنکور 1399: 5 سوال ( از کل 18 سوال پایه ی دهم )
  • کنکور 1398 : 3 سوال ( از 15 سوال پایه ی دهم)

به طور کلی با بررسی 3 سال کنکور نظام جدید می توان 3 الی 5 سوال برای این فصل درنظر گرفت.

بررسی فصل گوارش:

مبحث گوارش مربوط به فصل  زیست2 سال دهم است که از 3گفتار تشکیل شده است که در مقاله ی اموزش کنکوری گوارش به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

بررسی گفتار یک ( گوارش و جذب مواد):

در این گفتار با ساختار و عملکرد لوله ی گوارش آشنا می شویم و فرآیندهایی که پس خوردن غدا در بدن اتفاق می افتد که ای گفتار بسیار پرحجم و پر نکته است ودارای شکل های بسیار مهم است که  همواره مورد توجه طراحان کنکور بوده است .

بررسی گفتار دو ( جذب مواد و تنظیم فعالیت دستگاه گوارش):

پس از یادگرفتن نحوه ی گوارش در این گفتار به بررسی جذب مواد غذایی در روده باریک می رسیم که بخش های حائز اهمیت کنکور است و درانتهای  گفتار به بررسی شاخص توده ی بدنی می پرداریم که اهمیت کنکوری بالایی ندارد .

بررسی گفتار سه (تنوع گوارش در جانداران):

این گفتار یکی از تست خیر ترین بخش های کتاب زیست دهم است که همه ساله در کنکور کاندید اصلی طرح سوال است که یا به صورت مستقیم و یا به صورت ترکیبی به سایر فصل ها از آن در کنکور تست داریم .

نحوه ی مطالعه ی فص گوارش برای کنکور:

در ادامه ی مقاله ی آموزش کنکوری گوارش ، می رسیم نحوه ی مطاله ی این فصل که باید به این نکته اشاره کرد چون این فصل از جمله  فصل هایی است که مطالب درقالب فرآیندهای مختلف رخ می هد دانش آموزپس از مطالعه ی چندباره این فصل می تواند با رسم الگوهایی کلیه ی فرآیند های جذب و گوارش را به خاطر بسپارد.

اهمیت شکل های این فصل:

همواره شکل های کتاب درسی اهمیت بالایی دارند اما شکل های این فصل گوارش از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است که دانش آموز باید به ترتیب قرارگیری لایه ها وساختار لوله ی گوارش و ترتیب قرارگیری اجزای آن توجه ویژه کند .

شیوه ی طرح تست :

با بررسی تست های کنکور سراسری وآزمون های آزمایشی به این نتیجه می رسیم اغلب تست های این فصل مخصوصا در بخش جانوری به شکل دو بخشی و ترکیبی است و به دو سبک ترکیب می شوند :

  • ترکیب گفتارهای فصل بایکدیگر
  • ترکیب نکات این فصل با سایر فصل ها ( تنفس ، گردش مواد و …….)

درپایان مقاله ی آموزش کنکوری گوارش باید به این نکته اشاره کرد که علاوه براهمیت بالای این فصل به لحاظ تعداد تست مستقیم در کنکور از این فصل می توان به عنوان یکی از فصل های پایه و مهم زیست شناسی نام برد . می توانید مقاله کنکور کی حذف می شود را هم مطالعه کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.