حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
بررسی روانشناسی کنکورانسانی
25 دی 1400 - 11:27
شناسه : 589
درس روانشناسی 20 سوال در کنکور انسانی دارد و این درس را بچه های انسانی فقط درسال یازدهم دارند و کسب درصد بالا در روانشناسی کنکور برای داوطلبان فرهنگیان اهمیت بسیار زیادی دارد

نگاهی به  روانشناسی کنکور انسانی : درس روانشناسی 20 سوال در کنکور انسانی دارد و این درس را بچه های انسانی فقط درسال یازدهم دارند و کسب درصد بالا در روانشناسی کنکور برای داوطلبان فرهنگیان اهمیت بسیار زیادی دارد . با کنکور آنلاین همراه باشید. ضرائب درس روانشناسی : در زیر گروه 1 و 3 […]

ارسال توسط : نویسنده : یاشار
پ
پ

نگاهی به  روانشناسی کنکور انسانی :

درس روانشناسی 20 سوال در کنکور انسانی دارد و این درس را بچه های انسانی فقط درسال یازدهم دارند و کسب درصد بالا در روانشناسی کنکور برای داوطلبان فرهنگیان اهمیت بسیار زیادی دارد . با کنکور آنلاین همراه باشید.

ضرائب درس روانشناسی :

 • در زیر گروه 1 و 3 ضریب یک دارد .
 • در زیر گروه 2 ضریب دو دارد .
 • در زیر گروه 4 و 5 ضریب پنج ( بالاترین ضریب ) دارد .

پس اهمیت  درس روانشناسی برای داوطلبانی که خواهان رشته های زیر گروه 4 و 5 هستند بسیار بالاست .

مهم ترین فصل های روانشناسی کدام اند؟

معمولا 3 فصل ابتدایی یعنی تعریف و روش مطالعه ، روانشناسی رشد و احساس ادراک و توجه از مهم ترین و تست خیز ترین فصل های روانشناسی هستند که درادامه ی مقاله ی روانشناسی کنکور به بودجه بندی این 3 فصل اشاره خواهیم کرد .

 • تعریف و روش مطالعه: 98 >> 7 تست 99 >> 3 تست  1400 >> 2 تست
 • روانشناسی رشد : 98 >> 4 تست    99 >> 3 تست  1400 >> 3 تست
 • احساس ادراک و توجه: 98 >> 2 تست 99 >> 4 تست  1400 >> 4 تست

مهم منبع درس روانشناسی :

مهم ترین منبع روانشناسی کنکور، متن کتاب درسی است که کلمه به کلمه آن مهم است و منبع اصلی طرح تست کتاب درسی است و به طور کلی در اغلب درس های کنکور انسانی ، مهمترین منبع متن کتاب درسی است .

بهترین روش مطالعه ی روانشناسی چیست؟

برای مطالعه ی درس روانشناسی، بهترین روش این است که یکبار به شکل روزنامه ای وار متن کتاب را بخوانیم تا با مفهوم اصلی آشنا شویم .

پس ازآن به سراغ مطالعه ی جزئی تر و نکته محور میرویم و حتما توجه داشته باشید که اول متن کتاب درسی را بررسی کنید و سپس سراغ کتاب های کمک درسی بروید .

بعد از مطالعه ی جزئی چند تست آموزشی بزنید تا با طرز تفکر طراح آشنا شوید . اماتست زنی اصلی روانشناسی و تست های بیشتر را دو یا سه روز بعد از مطالعه ی متاب درسی و درسنامه ها انجام دهید

حتما ازدرس روانشناسی خلاصه هایی تهیه کنید که در دوران جمع بندی بسیار به کارتان خواهد آمد و میتوانید مقاله ی خلاصه نویسی کنکور آنلاین را در این ارتباط مطالعه کنید .

تیپ های تستی رواشناسی در کنکور:

تست های روانشناسی در کنکور را میتوان به 3 قسمت تقسیم کرد:

 • تست های خط به خط کتاب
 • تست های مفهومی
 • تست های ترکیبی

در کنکورهای اخیربه ویژه بعد از کنکور 99  تعداد تست های خط به خط ( تست هایی عین متن کتاب درسی) کاهش یافته و کمترین میزان تست را به خود اختصاص داده است .

تست های مفهومی که تست های چالشی و سخت تر است بیشترین سهم سوالات روانشناسی کنکور رابه خود اختصاص داده که برای پاسخ گویی به این تست ها باید به مفاهیم کتاب درسی تسلط کامل داشته باشید .

تست های ترکیبی که درکنکورهای اخیر مطرح میشوند از درجه ی سختی بالاتری برخوردار هستند و به همین علت حذف هیچ یک از فصول روانشناسی منطقی به نظر نمی رسد .

نکته ی پایانی روانشناسی کنکور

روانشناسی جز دروس تک درس کنکور انسانس است و شما بامطالعه ی یک کتاب میتوانید به سوالات آن پاسخ دهید پس حتما درس روانشناسی را در کنکور را جدی بگیرید و براساس یک برنامه ریزی اصولی و صحیح به مطالعه ی آن بپردازید.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.