حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
آیا مدیریت کسب و کار همان mba است؟
12 دی 1400 - 11:31
شناسه : 516
آیا مدیریت کسب و کار همان mba است؟با کنکور آنلاین همراه باشید تا کمی درباره این سوال مهم و اساسی با هم صحبت کنیم

آیا مدیریت کسب و کار همان mba است؟ مدیریت کسب وکار در واقع اداره کردن یک کسب و کار است که آن را انجام میدهید و یا میخواهید انجام دهید یا در جایی و محیطی میخواهید ان را بکار ببرید.و استفاده بکنید دراین مقاله به  پاسخ آیا مدیریت کسب و کار همان mba  است یا […]

ارسال توسط : نویسنده : رضا سرخی
پ
پ

آیا مدیریت کسب و کار همان mba است؟

مدیریت کسب وکار در واقع اداره کردن یک کسب و کار است که آن را انجام میدهید و یا میخواهید انجام دهید یا در جایی و محیطی میخواهید ان را بکار ببرید.و استفاده بکنید دراین مقاله به  پاسخ آیا مدیریت کسب و کار همان mba  است یا خیر ؟ جواب داده شده است

مدیریت کسب و کار

شما برای انجام کاری و رسیدن به موفقیت باید بتوانید آن را مدیریت کرده و تمام آن چیزی را که نیاز دارید طبقه بندی کنید و برنامه ریزی های خودتان را انجام دهید. در کل به تمام این مفاهیم مدیدرت کسب و کار می گویند.

ضرورت مدیریت کسب و کار

برای اینکه بتوانید به مرحله و جایگاهی که انتظارش را دارید برسید باید با برنامه مناسب و دقیق و منظم کارها را پشت سرهم انجام داده و منتظر نتیجه آن باشید.

چندذ سالی است که در سطح جهانی به این نتیجه رسیده ایم که باید در هر کاری مدیریت انجام شود تا به نتیجه لازمه برسیم.

معرفی مدیریت کسب و کار

رشته mba  چند سالی است که در دانشگاه های جهان تدریس می شود. مدیریت کسب و کار همان رشته mba   است. و به گونه ای یکی از رشته هایی است که بسیار با علم روز دنیا پیش می رود و با آن رابطه تنگاتنگی دارد.

مدیریت کسب و کار شامل موارد زیر است:

 • برنامه ریزی برای کسب و کار : شما در این مرحله باید طبق دانسته های خود از افراد و بازار و کاری که انجام می دهید را برنامه ریزی می کنید. و اینجاست که میتوانید سازمان را پیش برده و تمامی اهداف را به واقعیت تبدیل کنید. تعریف کردن اهداف از جمله برنامه ریزی هایی است که باید صورت گیرد.
 • سازماندهی جوانب مختلف : بعد از اینکه اهداف مشخص می شود برای رسیدن به آن ها باید سازماندهی انجام دهید و آن را شکل بدید. و هدف از سازماندهی ، تقسیم وظایف است و کارهایی که باید در چارچوب سازمان صورت گیرد است.
 • مشخص کردن کارکنان : در این مرحله نیز شما با تعیین کردن کارکنان جهت انجام امورات مختلف با در نظر گرفتن رفتار و اخلاق هر فرد و از همه مهم تر میزان توانایی آن فرد برای انجام کار مورد نظر بسیار مهم است.
 • کنترل کردن : بازبینی و ارزیابی کار و کیفیت انجام کار توسط قسمت های مختلف یکی از موارد بسیار مهم است که مدیر کسب و کار باید انجام دهد
 • لحاظ کردن بودجه : مشخص نمودن و تخصیص بودجه و بررسی کلی آن نیز یکی از وظایف اصلی مدیر کسب و کار است.

unnamed - آیا مدیریت کسب و کار همان mba است؟

رشته  mba

همانطور که مطالعه کردید رشته mba   همان مدیریت کسب و کار است. و کسانی که رشته mba   را ادامه می دهند و یا قصد دارند رشته تحصیلی خود را mba  انتخاب کنند . بدانند که mba  یکی از رشته های موثر وتاثیر گذار در کسب وکار است و در بیشتر کسب و کار ها نیاز به یک مدیریت کسب و کار است

و در دنیای امروزی کسب و کار های نوپا  بسیار گسترده است و بیشتر آن ها بر پایه یک ایده تشکیل می شوند باید یک مدیر کسب و کار داشته باشند.

رشته mba   دارای گرایش های مختلفی است از جمله :

 • گرایش استراتژی
 • گرایش نوآوری و توسعه محصول
 • گرایش زنجیره تامین
 • گرایش فناوری اطلاعات

و خیلی از گرایش ها که به صورت حرفه ای در حال افزایش هستند. و وسعت بیشتری را در بر می گیرند.

ممنون که همراه ما بودید با پاسخ به پرسش آیا مدیریت کسب و کار همان mba است؟ حتما در آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.