حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 July , 2024 ساعت ×
مهمترین ویژگی دانشگاه
23 بهمن 1400 - 23:43
شناسه : 734

بررسی مهمترین ویژگی دانشگاه یک دانشگاه خوب ویژگی های بسیاری دارد اما مهمترین ویژگی دانشگاه از دیدگاه دانشجویان اشتغال است. اما چگونه ؟ اینکه دانشگاه و به نوعی رسالت دانشگاه باید به گونه ای باشد که فارغ التحصیلان بتوانند به آسانی وارد بازار کار شده و موفقیت های خود و جامعه و اطرافیان را سبب […]

ارسال توسط :
پ
پ

بررسی مهمترین ویژگی دانشگاه

یک دانشگاه خوب ویژگی های بسیاری دارد اما مهمترین ویژگی دانشگاه از دیدگاه دانشجویان اشتغال است. اما چگونه ؟ اینکه دانشگاه و به نوعی رسالت دانشگاه باید به گونه ای باشد که فارغ التحصیلان بتوانند به آسانی وارد بازار کار شده و موفقیت های خود و جامعه و اطرافیان را سبب شوند و به پیشبرد اهداف کلی جامعه کمک کنند. با کنکورآنلاین همراه باشید.

رسالت دانشگاه ها

اگر بخواهیم کمی عمیق تر به موضوع نگاه کنیم. متوجه می شوید که رسالت وجودی دانشگاه و تاسیس آن کمک به رشد علم و جذب افرادی است که به علم علاقه مند هستند. تا به این وسیله باعث شکوفایی جامعه باشند. و این مهمترین ویژگی دانشگاه ها است.

تاثیر گذاری دانشگاه ها

همانطور که اشاره کردیم مهمترین ویژگی دانشگاه از دیدگاه دانشجویان اشتغال است. ولی توجه داشته باشید که مهمترین ویژگی دانشگاه در نگاه کلی این است که  طوری برنامه ریزی شود که دانشگاه  باعث گسترش علم و استفاده از قابلیت های علم در جامعه و رواج پیدا کند.

اشتغال را دانشگاه ایجاد می کند ؟

امروزه دیدگاه بسیاری از افراد و دانش آموزان این است که با ورود به دانشگاه باید به یک شغل آبرومند دست پیدا کنند و این گونه زندگی خود را ادامه بدهند. اما با گذشت زمان و پیمودن مسیر دانشگاه  این رویا تحقق پیدا نمی کند و از دانشگاه خسته شده و به قول خودمون سیر می شوند و در نرسیدن به اهداف خودشون دانشگاه را مقصر می دانند.

دانشگاه مهم است ؟

یکی از مهمترین برهه های زندگی ، حضور در دانشگاه است. فرض کنید دانش آموزی تمام تلاش خود را کرده و خوب یا بد وارد دانشگاهی شده است. اینجاست که خود او باید برنامه ریزی کند که از این به بعد چگونه پیش برود. در این زمان دیگر از کلاس های پشت سر هم خبری نیست و آزادی عمل بیشتری دارید و کمی از دست خانواده و پیگیری های آنان برای نمره و موارد این چنین راحت شده اید و اینجاست که باید زمان و وقت خودتان را مدیریت بکنید. و کاری انجام دهید که بعدا پشیمانی به دنبال نداشته باشد.

چند توصیه مهم

  • اگر حس کردید یا متوجه شدید که به اشتباه وارد دانشگاه شده اید و یا در رشته ای که مشغول تحصیل هستید. علاقه ای ندارید. نترسید و رها کنید و ادامه ندهید و به دنبال فرصت مناسب دیگری باشید.
  • سعی کنید مدیریت زمان داشته باشید و برای خود اهداف کوچکی تعریف کنید و به آنها برسید.
  • سعی کنید پروژه های درسی خارج از دانشگاه انجام بدهید
  • از کلاس های کمکی و مربوط به رشته تحصیلی خود عقب نمانید
  • اگر امکان وفرصتش را داشتید در زمان های خارج از دانشگاه کار آموزی انجام دهید و در محیطی به عنوان کار آموز به کار کردن مشغول بشوید.

نتیجه گیری

شاید مهمترین ویژگی دانشگاه از دیدگاه بسیاری اشتغال  و کمک به گذران زندگی باشد. اما شما نیز باید خودتان دست به کار شوید و هنگام تحصیل برنامه ریزی های منظمی داشته باشید در صورت تمایل نیز  میتوانید از مشاوران تحصیلی و مشاوران حوزه صنعت و کار و اشتغال نیز کمک بگیرید مطمئن باشید که نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.