حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان
23 مرداد 1401 - 10:51
شناسه : 1165

مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان در این گفتار قصد داریم در مورد مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان صحبت کنیم ، اگر شما کنکوری هستید و یا والدین کنکوری ها میباشید حتما تا آخر این مقاله با کنکور آنلاین همراه باشید . ویژگی های یک مشاور کنکور کاردان […]

ارسال توسط : نویسنده : حدیثه ساسانیان
پ
پ

مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان

در این گفتار قصد داریم در مورد مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان صحبت کنیم ، اگر شما کنکوری هستید و یا والدین کنکوری ها میباشید حتما تا آخر این مقاله با کنکور آنلاین همراه باشید .

ویژگی های یک مشاور کنکور کاردان :

برای بالابردن اطلاعات دانش آموزان کنکوری و والدینشان در حیطه ی انتخاب مشاور ابتدا باید قبل از هر موضوعی با مسئولیت ها و ویژگی های یک مشاور کنکور کاردان آشنایی کامل داشته باشند و آگاه باشند که وجود یک مشاور کنکور در کنار کنکوری ها هم می‌تواند کمک بزرگی باشد و هم میتواند به پیشرفت دانش آموز لطمه بزند ، بنابراین قصد داریم در ادامه  به چند مورد بسیار مهم در این زمینه اشاره کنیم و توضیحات لازم را بدهیم :

  • ۱_ بلد بودن مطالب مرتبط درسی سال های مختلف دبیرستان :

از مهم ترین مطالب برای شروع خواندن دروس بصورت کنکوری بلد بودن  پیش نیاز های هر موضوع است که در صورت رعایت نکردن این مورد  امکان دارد که نتیجه ی خوبی را از مطالعه ی زیاد خود نگیرند ‌، در این میان افراد کمی یافت میشوند که در همان ابتدای کار تمامی این مطالب مهم را بدانند اما وجود مشاور کنکوری کاردان در کنارشان میتواند اطلاعاتی مانند موارد زیر را به آن ها بدهد :

download - مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان

الف ) چه فصل هایی از کتاب درسی دبیرستان بهم ربط دارد و بهتر می‌باشد که هم راستا با هم خوانده شود

ب ) یک مشاور کنکور کاردان بیشتر اوقات میداند که کدام یک از فصول دروس امکان دارد با هم ترکیب شوند و در واقع از آن ها سوال ترکیبی دادن حتمی است ‌

 

  • ۲_برنامه ریزی اصولی برای دانش اموزان کنکوری :

افراد کنکوری و دبیرستانی ها اکثرا در حیطه ی برنامه ریزی صحیح برای کنکوری خواندن که شامل همه‌ی مبحث های درسی دبیرستان می‌باشد و نیاز به زمان مرور اساسی دارد مشکل دارند . برنامه ریزی کردن اصولی زمان زیادی را از کنکوری ها می گیرد که امکان دارد بیشتر اوقات نیز بی فایده باشد اما هستند داوطلبانی که مشاور داشتند اما به هیچ وجه برنامه ی مناسب برای درس خواندن نداشتند و همیشه دغدغه ی اصلی شان  کمبود وقت بوده ، بنابراین این نوع از مشاوران می‌توانند شامل موضوع مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان بشوند .

  • ۳ _کنترل کردن استرس دانش آموزان :

یکی از وظایف اساسی مشاور کنکور کاردان کنترل کردن اضطراب داوطلبان می‌باشد ، زیرا دانش اموزان میدانند که در هر لحظه ای با موضوعی بزرگ  در درس رو برو شوند و سوالاتی داشته باشند به راحتی میتوانند با مشاور کنکورشان درباره ی آن مسئله صحبت کنند ، راهنمایی بخواهند و استرس درونیشان کنترل شود اما در این میان مشاورهایی نیز وجود دارند که خودشان استرس های ناشی از کنکور را به داوطلب وارد میکنند و همین ایجاد اضطراب در پشت کنکوری ها باعث میشود به برنامه ی درسی از قبل مشخص شده ی خود نرسند و دچار کمبود زمان بشوند . این مورد نیز می‌تواند از گزینه های مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان باشد .

بیشتر بخوانید

مشاور کنکور تجربی رایگان در تبریز

چگونه انتخاب رشته کنیم

در مورد مافیای کنکور

مافیای کنکور آموزشگاه ها و مدارسی هستند که از اسم کنکور غول می‌سازند ، به همین طریق هر روز درامد های میلیاردی دارند و با آینده ی تعداد زیادی از داوطلبان کنکور بازی میکنند . در واقع نظام آموزشی ما یک نظام همسو با کنکور است که به واسطه‌ی مافیا بازی ها ، با قدرت هرچه تمام تر ادامه پیدا کرده است و تفکری اشتباه را در میان مردم جامعه همه گیر کرده است .

این آموزشگاه ها و مدارس با فروختن کتاب‌های تست به دانش آموزان ، گرفتن ازمون‌های شبه کنکور و همایش های تقویتی طولانی ، داوطلبان را به سوی رشته‌هایی که شاید در لیست علایقشان نیست تشویق میکنند و از این راه درآمدهایی بسیار زیاد دارند . مافیای کنکور با ایجاد استرس در میان کنکوری ها آنان را به سوی آینده‌ای نامشخص هدایت میکنند و کاری کرده‌اند که آزمون کنکور به هیچ وجه دیگر فقط از کتاب‌ درسی نباشد و تمامی سوالات حتما مفهومی باشد و برگرفته از کتاب‌های تست . در واقع اگر شخصی سالیانه کتاب تست خریداری نکند نمی‌تواند در کنکور به شخصی موفق تبدیل شود .

نکته‌ ی قابل توجه اینجاست که آموزش و پرورش کشور ما با این گروه ها و نظام مافیایی بهترین همکاری را می‌کند . بنابراین هر سال حجم کتب درسی کم و کمتر میشود ، در مقابل حجم کتاب‌های تست و کنکور افزایش پیدا می‌کند در نتیجه والدین داوطلبان مجبور میشوند برای تضمین آینده ی فرزندان خود هزینه های آنچنانی کنند . از طرفی کتب درسی هر ساله کم و زیاد می‌شود ، یعنی در اصل تغییر میکند و همین موضوع باعث تغییر کتاب‌ تستی خواهد شد بنابراین همین مطلب میتواند در راستای موضوع مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان باشد .

13960918000948636484365485796300 52504 PhotoT - مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان

نتایج عملکرد مافیای کنکور

در واقع میتوانیم صراحتا بگوییم که مافیای کنکور داوطلبان زیادی را به پشت کنکور ماندن تشویق می‌کنند و هم اکنون طبق آمار به دست آمده حدود ۱۸ میلیون از داوطلبان به کمک همین مافیا به رشته‌ی پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی فکر می‌کنند و آینده ی خود را بصورت نامعلوم رها کرده اند .

در حقیقت کار اصلی مافیای کنکور این است که دانش آموزان را به سمت رشته‌های اصلی تجربی هدایت کنند و خروجی این موضوع تنها بیکاری پسر ها و دختر های سرزمینمان است همراه با افسردگی های شدید !در طی پنج سال گذشته نمره ی منفی در آزمون کنکور حدود پنجاه برابر شده است و این در صورتی است که هر سال داوطلبان و کنکوری های زیادی هزینه های بسیاری برای رفتن به این آموزشگاه ها و مدارس کنکور میکنند و در کنار آن حتما باید به خرید کتاب‌های کنکور نیز بپردازند .

در واقع اگر فرد کنکوری سعی کند به هیچ یک از سوالات پاسخی ندهد به مراتب از اشخاصی که در این آموزشگاه ها حضور داشتند نتایج بهتری را خواهد گرفت ،بنابراین در همین قسمت آخر نیز ما موضوع مافیای کنکور و تاثیر آن بر زندگی دانش آموزان را عمیق تر درک کردیم .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.